Skip to main content

SZUTROZA

Szlak wielkopolskich łowisk 27.04.24

Pierwszy etap SZUTROZY to prawdziwa uczta dla zmysłów, łącząca w sobie pasję do kolarstwa, lokalnej kuchni oraz bogactwa naturalnego dziedzictwa regionu. Trasa tego etapu wiedzie przez malownicze, wiejskie okolice, otoczone zielenią pól, lasów i malowniczych stawów, stanowiących część szlaku wielkopolskich łowisk wędkarskich.

146km

dystans krótki

290km

dystans długi

DYSTANS SHORT – Szutroza Szlak Wielkopolskich Łowisk, Kwileń

punkty kontrolne: 1) GOŁUCHÓW 47 KM 2) DOBRZYCA 87 KM

Trasa krótka

Dystans LONG 290 km – Szutroza, szlak wielkopolskich łowisk

punkty kontrolne: 1) GOŁUCHÓW 47 KM 2) DOBRZYCA 115 KM 3) CHRZAN 169 KM 4) MIŁOSŁAW 218 KM

Trasa długa

Szutroza program zawodów

Start odbędzie się w grupach liczących do 8 osób w odstępach 5-minutowych zgodnie z podziałem na grupy startowe. Podział na grupy odbędzie się na 7 dni przed wyścigiem (zawodnicy mogą zgłaszać mailowo własne grupy startowe).

  • 5:30 – 10:30 – praca Biura Zawodów
  • Start odbędzie się zgodnie z podziałem na grupy startowe,
  • od godziny 7:00 dla dystansu LONG
  • od godziny 9:00 dla dystansu SHORT
    (ostateczne godziny startu mogą zostać przesunięte na późniejszą godzinę, zależy od ostatecznej ilości zapisanych zawodników).

LIMITY CZASOWE
Na dystansie LONG limit wynosi 36 godzin
Na dystansie SHORT limit wynosi 12 godzin

Skąd startujemy?

Łowisko wędkarskie MachPro Arena może poszczycić się doskonałą infrastrukturą dla gości, w wieczór przed startem oraz na mecie wydarzenia uczestnicy będą mogli delektować się smacznym i ciepłym posiłkiem, jak również ugaszą pragnienie zimnym bezalkoholowym piwem z lokalnego browaru Miłosław.

Klimat i jedzenie

Startując z urokliwej wsi, uczestnicy wyścigu wyruszają w odstępach czasowych, w grupkach 8 osobowych, wdychając zapach świeżego wiosennego powietrza i polnych kwiatów. Na trasie, mijając urokliwe wsie i pachnące sadami, kolarze mają okazję zasmakować w lokalnych przysmakach, które stoją na 4 (długi dystans) 2 (krótki dystans) punktach kontrolnych ustawionych przy trasie. Można tu skosztować tradycyjnych wielkopolskich wypieków, pyry z gzikiem czy chleb ze smalcem, a także pysznych serów z okolicznych gospodarstw oraz dżemów ze świeżych owoców. Na punktach kontrolnych nie zabraknie lokalnych i tematycznych przysmaków rybnych takich jak świeżo wędzone ryby lub zupa rybna. Podczas jazdy przez okolice stawów oraz Warty, uczestnicy wyścigu mogą podziwiać piękno natury oraz zatrzymać się na chwilę aby uchwycić piękne chwile na swoim telefonie.